• gece gece yatağın kenarında beliren cin

  9.
  (bkz: geldi yine cinini şey ettiğim)
  ... 10610
 • yaz gecelerinin serin esintileri

  2.
  ankarada an itibariyle olmayan esintidir. cam açık mı diye dakika başı kontrol ediyorum lan o derece boğucu ve durgun hava.
  ... 10610
 • takipçi çaylaklara söylenecek söz

  8.
  üst nesillere üst nesil oldukları için saygı falan duymayın gerizekalı mısınız lan siz. yaşça sizden küçük bir sürü kişi var sizden önce buraya kayıt yaptıran, liseye mi geliyorsunuz aq. saygı duyacaksanız yazarın kendisine, saygı duymanız gerektiğini düşündüğünüz için saygı duyun.
  ... 10610
 • kitabın sonlarına yaklaşırken gelen duramama hissi

  3.
  Jean-Christophe Grangé romanlarında son 80-90 sayfada yoğun bir şekilde hissedilmesine rağmen çoğunlukla hayalkırıklığı ile son bulan histir.

  400-450 sayfa okuduğunuz, hayal gücünüzü sonuna kadar kullandığınız, en ufak ayrıntısına kadar tasvir edilmiş kitabın, sona yaklaştıkça birisi Grangé abimize "hacı bu kitabın bugün bitmesi lazım ya. baskıya yetiştireceğiz valla kusura bakma sana da zahmet oluyor ama" demişçesine çalakalem bitirilişine, günlerdir merak ettiğiniz düğümlerin hoyratça, tatmin duygusu yaratmaksızın çözülmesine tanık olursunuz, üzülürsünüz. öyle ki sonunda dede korkut ortaya çıkıp romanı hızlıca özetlese ve katille ilgili didaktik bir yorum beyan etse şaşırmayacak raddeye gelirsiniz.

  bütün bu sebeplerden mütevellit özellikle olaya dayalı metinlerin bazılarında bu dürtüye hakim olunmalı, kitabın sonu daha ağır,daha hazmederek okunmalıdır fikrimce.
  ... 10610
 • elif dedim be dedim

  69.
  akıllara kurtlar vadisi zamanından kalma polifonik melodisi ile gelen türküdür. hey gidinin günleri..
  2 ... 10610
 • sırrı çözülemeyen esrarengiz fotoğraf

  2.
  gece gece uyutmayacak fotoğraftır. lan gözümün önünden gitmez ki şimdi o
  6 ... 10610
 • gece yorganın altına girince bir varlık hissetmek

  2.
  insanı gerer, birkaç saniyeliğine soğuk terler dökmenize sebep olur. ardından o "varlığın" katlanmış yorganın bir devamı olduğu anlaşılır, rahat bir nefes alınır. ayrıca ;

  (bkz: yanlış mevsimde açılan başlıklar)
  3 ... 10610
 • why we dont speak english

  5.
  (bkz: why dont we)
  (bkz: that s the reason)
  13 ... 10610
 • aziz yıldırım

  5525.
  genel olarak kendisinden pek hoşlanmayan bir fenerbahçe taraftarı olarak bu mayıs ayından itibaren yaptığı her hamleyi doğru bulduğum kulüp başkanı. en azından uzun zamandır ilk kez geleceğe (1-2 sezondan uzun vadeli bir geleceğe) yatırım yapıldı. zamanla yerine oturacaktır taşlar, en azından umudum o yönde.
  ... 10610
 • uludağ sözlükte hikaye yazılmaması sorunu

  1.
  hikaye ile sınırlamamakla birlikte, emek verilerek yazılan bir yazının, bir araştırma veya hayalgücü ürününün okunmaması sorunudur,ciddi bir sorundur. okuduğundan daha çok yazan insanlar oldukça bir zamanlar kazandığı "sözlük" sıfatını kaybetmeye mahkumdur uludağ sözlük. öyle "günde 8709856097568 kişi giriyor,çok güçlüyüz,çok tanınıyoruz eki eki" demekle olmuyor zall efendi. giren o zibilyon tane insan karı kız fotosuna bakıyor, tanıdığı bir yazara bakmaya geliyor, geyiğine açılmış tiksindirici başlıklara bakıp kendi kendine şöyle bi sırıtıp sktir olup gidiyor. kimse kendini kandırmasın.
  3 ... 10610
 • uşak

  3.
  (bkz: vikipedi ile öğreniyorum seti)

  oğlum gece gece nerden aklınıza geldi de tanımlı, bilgi içerikli bir entry olarak bu şehrimizi seçtiniz? yanlış anlaşılmasın takdir ettim, hep böyle hocam. hep böyle.

  tanım : bir ilimiz.
  2 ... 10610
 • fenerbahçe transferlerini abartan yavşak basın

  5.
  uzun uzun üzerinde konuşulacak yavşak basındır. dikkatinizi çekerim yavşaklık açısından katılıyorum. ancak bir açıklık getirmek gerekirse ;

  podolski ile nani aşağı yukarı aynı süre zarfında manşetlerde kaldı, benzer ilgi gördü. belki nani'nin dedikodusu daha önce çıktı ama sonuç olarak ciddi bir yalama burada olmadı. kıyaslanması gereken isim her şeyden önce nani, rvp değil. aynı kulvarda değiller.birazdan döneceğim rvp'ye.

  podolski çok kaliteli kumaşa sahip,yine dünya çapında bir oyuncu. ancak beklenen istikrarı tam olarak tutturduğu söylenebilir mi? elinizi vicdanınıza falan koymanıza gerek yok,bu subjektif bir değerlendirme değil. açın bakın,kaç maç üst üste aktif katkı sağlamış takımına. "Yere düşmekle gevher sâkıt olmaz kadr ü kıymetten" falan eyvallah biliyoruz. ancak futbol dinamik bir oyun. messi'yi 10 hafta kapatın bir yere. sahaya dönüp ilk maçında hat-trick yapabilir mi? yapar belki lan bir dakika manyak o herif. ama neyse, istikrar en önemli kriter.

  sneijder de drogba da çok büyük isimlerdi,büyüklüklerini tartışacak kadar futbol cahili değilim çok şükür. ancak sneijder çok ciddi maç eksiği olan, kariyerinde en zor dönemlerinden birini geçirirken transfer edilen sönük bir yıldızdı. zamanına göre değerlendirilirse. geldi, yıldızının tozunu sildi,küllerinden doğdu. zaten kendisinin önplana çıktığı maçlarda basın herhangi bir yavşaklık yapmadı benim gördüğüm kadarıyla, wesley'in hakkı wesley'e verildi.

  drogba yaşı gereği, kariyerine göre az coşkulu ama yine de heyecan uyandıran bir süreçte geldi ülkeye. 35 yaşındaki bir forvet için, kendisi bizzat futbol ilahlarından biri de olsa kimse kurban kesmezdi sanıyorum. çok büyük,çok kariyerli bir isim, iyi bir transferdi diyebiliriz sadece. katkısı da oldu,olmadı değil.

  rvp ise hem yaş,hem performans hem de kariyer olarak hepsinden farklı kulvarda. insanın inanmasını zorlaştıran etkenlerden biri bu. bir fenerbahçeli olarak ben şu an tırsmıyor değilim "ulan aktif olarak top koşturan yeryüzündeki en iyi 10 forvetten birini aldık ama kırık çıkık yoktur inşallah" gibi şüphelerim var. basının da bu şaşaalı tepkisinin sebebi tamamen budur. transferin isminden ziyade yapıldığı zamana ve koşullara göre olay büyütülür. en azından benim fikrim bu yönde.
  2 ... 10610
 • robin van persie vs wesley sneijder

  2.
  iker casillas vs zlatan ibrahimovic kıyaslaması kadar mantıklı versustur. bıkmadınız elma ile armutu kıyaslamaktan.
  3 ... 10610
 • ekran parlaklığı yüzde yüz olan insan

  7.
  yarınlar yokmuşçasına yaşayan delidir. evlenilmez bunlarla. kocaman bir çılgındır zira.
  4 ... 10610
 • sözlük yazarlarının itirafları

  125995.
  çevremde herkes kendine bir hastalık teşhisi koymuş sözlük. sağlıklı bir insan evladı olduğum için kendimi hasta hisseder oldum son günlerde. yok "borderline'ım ben ya. kişilik bozulması var bende off" ya da "ffjıoewfhesf sendromu varmış abi bende. yemek yerken ilk aklıma gelen kişiye aşık oluyormuşum allah kahretsin" gibi gerizekalıca saptamalar peşinde millet. dikkat çekme çabası 10 yaşında falan yok olması gereken bir dürtü değil miydi? ben mi anormalim?
  5 ... 10610
 • yeni tanıştığı kıza seni seviyorum diyen tip

  8.
  etrafa titreşimler yayarak "sevgilim olmalııııııııı" şeklinde gezen, kendini buna şartlamış en yakın arkadaşlarımdan biridir. burayı okumadığı için ve kendisini düzgün bir dille,şu anki hassas halini dağıtmamak amacıyla uyarmama rağmen 2 haftalık sevgilisine içinde "hayatımın aşkı" ifadeleri geçen güzellemeler yazdığı için net bir gerizekalıdır.

  hayır sakallı bıyıklı kaç yaşında adamsın be, ilkokulda alay ederdi millet benim sevdiceğime yazdığım şiirlerle. * * * şu haline bak.
  2 ... 10610
 • küs olunan yazarla açık oylaşmak

  4.
  zall ' ın tam bir ilişki mühendisi olduğuna işaret eder. ismail hocaa yok musun sen..
  1 ... 10610
 • abiyle kavga etmek

  4.
  ortada ciddi bir mesele yoksa ve ev ortamındaysanız tertemiz dayağınızı yiyip oturacağınız güzide olaydır. normal şartlar altında abiniz kıyamayıp yanınıza gelir tatlıya bağlanır zaten,çok büyütmeye gerek yok. olmuştur,olmaktadır ve hep olacaktır.
  1 ... 10610
 • açılmamış başlık bulmak

  9.
  bilgi içerikli,doğrudan tanım gerektiren terimlerle kolaylıkla başarılı olunabilecek eylem.
  ... 10610
 • 700 bin sıralama ile hukuk kazanmak

  9.
  sözlüğün iyice foruma dönü...... of yeter yıldım. vallahi yıldım yazarken. olmaz hocam olmaz, çok samimi söylüyorum bi s*im olmaz oradan. 150 bin mi ne olmuş hukukların en düşük sıralaması. buyur : http://www.hurriyet.com.tr/egitim/28180410.asp

  üşenmedim gittim baktım. nasılsa forum anasını satayım. yakın zamanda laptop almayı planlıyorum.görenler bi laptop tavsiyesi verebilir mi agalar? pek anlamam.
  3 ... 10610
 • yeni şeyler getiriyorum