• fahriye evcen

  266.
  göreceli güzel veya çirkin olan hatundur.bence güzel.
  1 ... 10610
 • iphone u olduğu halde hükümeti eleştiren insan

  1.
  iphone'u bırak almaya bir süreliğine kiralamaya bile parası yetmeyecek olmasına rağmen çılgın bir sadakatle iktidar yalakalığı yapan insandan bir nebze daha mantıklı kişidir.
  2 ... 10610
 • izmiri övmezse ölecek hastalığı

  1.
  artık son raddesine gelmiş hastalıktır.

  peşinen belirteyim,izmir'i çok severim.zaten yarım saniyelik bir bakışla bu başlığın izmir'e değil,onu her fırsatta gereğinden fazla dile getiren daha da beteri bunu siyasi görüşüne bağlamak zorunda hisseden dümbüklere yergi amaçlı olduğu anlaşılabilir sanırım.

  zaten belli bir kitlenin farkında olduğu ama dile getirmediği bu saçmalığı durup dururken yazmama az önce izlediğim şu video sebep oldu : http://www.youtube.com/watch?v=X5KQcjHgP8k+

  teker teker konuşan herkese saygım var,ağzınıza bir mikrofon uzatılmış tabi ki aklınıza ne gelirse onu söylersiniz ama bu fanatizme ben anlam veremiyorum lan.her fırsatta genelleme yapan,kıçını yaydığı yerden bunu bilimsel bir veriymiş gibi kasıla kasıla "bütünler x'ler y'dir ya ehehueh" minvalindeki insanlara kıl olmuşumdur. ulan bir videoda her karakter mi bunlardan olur?

  -insanları iyi,dost canlısı,samimi

  şimdi izmir'e özgü değil bu her şehir için konuşuyorum.özellikle türkiye gibi gelir dağılımında saçma sapan bir dengesizliği haiz ülkenin herhangi bir şehrinde böyle bir genelleme yapılması yanlış bence.'insanı iyi' nedir allasen.bunu diyen adamın/kadının yarın öbür gün işi düştüğünde elini uzatmayacak insanlara "olsun ama izmirlidir,candır" demesini bekliyor mu cidden kimse? yok böyle bir olay.samimiyetinizin baki olduğuna inanmadığınız hiç kimse size karşılıksız yakınlık sunmaz.buradan direk "ama bir amca fenalaşsa hemen herkes toplaşır,yardım eder vs" toplum dayanışmasına bağlayacak tiplere peşin not: bu toplum dayanışmasından ziyade insanlıktır.zaten olması gereken bir şeyi iyilik olarak yorumlamamız bunlara ne kadar muhtaç olduğumuzu gösterir.

  -izmir'in kızları

  ohoo olayın kopma noktası burası.izmir'in kızları güzeldir,kendine güvenir.
  izmir'de yaşamıyorum fakat her yıl toplamda 1 ayı bulacak kadar izmir'de olurum.gözlemlediğim kadarıyla bakımlılık anlamında cidden dikkatliler.tabi bunun sebebi gerçekten bakımlı insanlar olmaları mı yoksa "izmirde yaşayan" bakımlı kızlar olmaları mı bilemiyorum ama haklarını teslim etmek lazım. evet bir hava hani nasıl desem,böyle bir cakalı yürüyüş vardır ya,eyvallah ondan da eksik değiller. ama yüz güzelliği gibi sonuna kadar subjektif bir kavramda herkesin ağız birliği yapması bana gülünç geliyor. izmir'de kaldığım süre boyunca benim dikkatimi çeken ciddi anlamda güzel kızlar oldu,ama aynı derecede güzel kızları ankarada da gördüm,istanbul'da da antalya'da da kısacası uzun veya kısa vadeli de olsa bulunduğum her şehirde gördüm. how i met your mother'da barney'nin bir tespiti vardı* tamamiyle bunu uygun bence izmir'li kızlar. dışarı çıkıp gezip döndüğünüzde genel bir gözlem olarak "iyi kızlar vardı abi valla" demekle o kızların hepsini ayrı ayrı düşünmek farklı şeyler.bir bakın bakalım cidden kaçı saf "izmirli" olduğu için güzel? izmirli kız kalıbı bana göre güzel kızların o bölgede bir sınıfa sokulmak istenmesinden kaynaklanıyor.kızlar güzel olduğu için güzel olur efendim,izmirli oldukları için değil.

  bu videoda her cevabında periyodik olarak gözlerini kocaman açan,kaşlarını kaldıran abla gibi bana sorulsa ben de şehrin gezilip görülecek mekanlarından,yemeklerinden ne bileyim kendine has aktivitelerinden bahsederim. fıstık gibi coğrafi şartlara sahip derim,deniz var oh mis gibi insanın gönlü ferahlar derim ama "valla çok modern,çağdaş,atatürkçü insanlar" gibi absürt bir genelleme atmam ortaya.takdir etmediğimden değil,şahsen takdir de ediyorum genel anlamda izmir'de bu duyarlılığın varlığını ama mesela 1.20'de konuşmaya başlayıp hızlı hızlı tesbih boncuğu gibi tespit dizen abla öyle bir anlatıyor ki taşı toprağı laik,modern,çağdaş ve sadece tek bir siyasi görüşe sahip bir tarikat sanarsınız izmir'i.

  bu kadar uzayacağını tahmin etmiyordum.sonuç olarak izmir güzel bir şehir.yaşanmak istenmesi doğal.ama güzel bir şehir.o kadar.lafı geçtiğinde övülmek zorundaymış gibi bir algı yaratılmasını saçma buluyorum.
  3 -2 ... 10610
 • tek seferde philadelphia yazabilmek

  4.
  tek seferde philadelphia

  allama kitabıma yazdım.
  1 ... 10610
 • eylül öztürk

  8.
  konservatuarlarda yok olup giden nice yeteneğin,cevherin aksine "pek" bir meziyeti olmadan meşhur olmuş bir vine fenomeni. "hiç" yerine "pek" daha kibar geldiği için bunu kullandım yoksa durum aşikar.
  5 ... 10610
 • necati ve saykolar

  5.
  canlı performansını geçen hafta tecrübe etme şansı bulduğum yaratıcı,orijinal ve inanılmaz bir enerjiye sahip grup.
  1 ... 10610
 • hayatı muhalefetle geçen insan

  2.
  doğuştan "ya hayır abi öyle değil o ya" diye muhabbete zıplama refleksine sahip insandır. sinir bozar,yapıcı olamadığı müddetçe yalnızlığa mahkumdur.
  1 ... 10610
 • güldür güldür

  379.
  mizahi yönünün zayıflığının farkında olan ve bu doğrultuda gerçekleştirmek istedikleri eylemin adını ikileme halinde kullanan programdır bana göre. gerçekten sempatik olabilirler,ama ben gülemiyorum bu arkadaşlara. birkaç ay önce televizyonda gezinirken star'da hababam sınıfı'na, fox'ta buna denk gelmiştim. bir tarafta kemal sunal, diğer yanda oğlunun çırpınışı. acı vericiydi.
  1 -1 ... 10610
 • sözlük yazarlarının itirafları

  117577.
  delirdim lan sözlük.

  kırk yılın başı gecenin bir vakti rafadan yumurta yapayım dedim kendime,hadi giriştim madem dizi keyfimi bozmayayım dedim. aldım yumurtayı kaynattım geldim masaya. kenarlarından vurup fes gibi açmaya yeltenmiştim ki her yerinden o beyaz sıvı akmaya başladı. halbuki tam kıvamına da denk getiririm genelde,pek akmazdı yaptığım rafadan yumurtalar. geçtik ya masa başına elimize,fareye her tarafımıza aktı anasını satayım.
  2 -1 ... 10610
 • stronger than i was

  3.
  (bkz: dinlerken marshall yapmış diyeceksin)
  3 ... 10610
 • yataktan kalkar kalkmaz akla gelen ilk şey

  4.
  her sabah değişen,bazen hiç olmayandır. baya bomboş bir zihinle mal gibi uyanıyorum.

  o değilde millet lisede beden dersinin olduğu gün havanın güneşli olmasını kızlar şort giysin diye istiyormuş,hiç o açıdan bakmamıştım lan.ben okulun asfalt zemininde maç yapabilelim diye isterdim. futbol gözümü kör etmiş adeta.
  4 ... 10610
 • kim kardashian

  1071.
  malum pozları verme sebebini bir türlü çözemediğim annemsi. böyle diyince kendi annemle (haşa) alaka kurmuş gibi oldum lan, kendini anne sayan diyeyim.

  yahu dünyadaki en zengin,en popüler,gündeme gelmesi en kolay çiftlerden birisiniz. kendi ünün zaten senden sonra (arkadan) geliyor,neye ihtiyacınız vardı? çift olarak ikinize de soruyorum çünkü kanye abi gavatlıkta çağ atlayarak kendi twitter sayfasından takipçileriyle "ya benim eşim de böyle açtı götünü bence bi bakın : ) " minvalinde bir tweet atarak bu rezilliğe dahil durumda.

  işin acı yanı ise bu kadının fotoğraflarını görünce kendisine ilerde "anne sen niye böyle bi şey yapma gereği duydun? lanet olsun sebebi neydi ki?" diye sorması muhtemel olan çocuğuna "sen yoktun evladım,gençtik yaptık bir hata" demek gibi bir lüksü de yok. hoş,böyle rezil bir ortamda o çocuk annesine bunu sorma gereği duyacak mıdır yoksa aksine gururlanacak mıdır orası da şüpheli ya,neyse.
  4 -1 ... 10610
 • birinden çok etkilenip aşık olmamak

  3.
  gayet normal durumdur.şahsen lionel messi'yi her izlediğimde etkilenirim,böyle hayran hayran izlerim. fakat kendisine aşık olduğumu sanmıyorum.
  3 ... 10610
 • kim milyoner olmak ister in bitiş sesi

  4.
  barajdan sonraki soruları keyifli keyifli izleyip cevaplarken bir anda duyulunca yıkıcı etki yapan sestir.
  1 ... 10610
 • uludağ sözlük şiir tamamlama

  3.
  indim sahile,aldım aşkın namiyeber kokusunu şafaktan,
  bugün 4 yemese bari yine galatasaray dortmund'dan..
  2 ... 10610
 • sahibinin sesi

  34.
  kits'in sözleri en kolay akılda kalan şarkılarından birisi.
  1 ... 10610
 • kemal kılıçdaroğlu nun kate upton dan güzel olması

  2.
  gece gece güldürürken düşündürmüş önermedir. bir an için ciddi ciddi kıyasa tabi tuttum lan. Allahım sen aklıma mukayyet ol.
  3 ... 10610
 • 26 ekim 2014 istanbul başakşehir galatasaray maçı

  99.
  bir galatasaray taraftarının ağzından,

  Aldık bir italyan'ı,döndük kevgire,
  Topu bi santrada gördük,kale haricinde,
  Uruguaylı panterimiz vardı senelerce,
  Çevirdik onu da bir gol müptezeline.

  Attık her gün bir bok Beşiktaşa Fenere,
  Çirkefleştik sahada çılgınca,delicesine,
  Federasyona küfrettik yabancıya yer yok diye,
  Yabancısı Türk'ü aynı bok,anladık bu gece.

  Şampiyonlar Ligine bu yıl tek giden bizdik,
  Ülke temsilinde bir gurur abidesi idik,
  Gelen 4 attı giden 4 attı lakin sakindik
  En azından Başak'lardan 4 yemeyeydik ...

  Selçuk kaptan dedik bastık bağrımıza,
  Oldu herif bu sezon 2.ligden Ali Rıza,
  Burak Kral dedik golü yazardı tahtamıza,
  Ofsayta düşerken maç bitecekti eskeza.

  Vardır bir sebebi italyan sevgimizin,
  Ama Cesare anasını ağlattı cümlemizin,
  Yeni başkan ne yapar bilinmez lakin;
  Ayağını öpsek az Wesley Sneijder'in..

  şeklinde özetlenebileceğini düşündüğüm maçtır.

  not : fenerbahçeliyim.
  9 -1 ... 10610
 • sedef özkan

  3.
  çok tatlı bir vine fenomenidir.doğallığı,mimikleri,sesi ve tespitleriyle gönüllerde taht kurmuştur.bir de çoğu vine feno'sunun aksine bokunu çıkarmadan çizgisini bozmadan devam etmektedir. hep böyle kalsındır,gülüşünden öpülesidir.
  1 ... 10610
 • akademibuzcocuk

  5.
  (#25292321) yarmış yazardır.
  2 ... 10610
 • yeni şeyler getiriyorum