• sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  8029.
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  monte carlo.

  ağustos, 2019.
  8 ... 10610
 • uludağ sözlük aşık atışması

  9514.
  Kağıtlar yerde, dertler masada
  Sözlükte sönmüş bir gece daha
  Kalmış bir kadeh vakit sabaha
  Umuttan gayrı elde ne kaldı?
  2 ... 10610
 • yüzde 99 u müslüman olan ülke

  62.
  argümanın devamına göre eğilip bükülen çakma istatistik.

  dine karşı bir şey önerildiğinde "bu ülkenin %99'u müslüman, olmaz öyle şey" denir ama toplu tecavüzleri, her allahın günü işlenen cinayetleri gösterince alınan tavır hemen "artık gerçek müslüman kalmadı ki" şeklinde olur.
  ... 10610
 • şeytana teslim edilen ruhun iade edilmesi

  2.
  (bkz: eskilerin açtığı belli olan başlıklar)

  boş yaparken bile emek verilen zamanları hatırlatan ve gülümseten başlık.*
  3 ... 10610
 • türkiye nin iflasını duyurması

  22.
  akıllara şu sahneyi getirmiştir: https://www.youtube.com/watch?v=C-m3RtoguAQ+
  ... 10610
 • gecenin kitabı

  408.
  ted chiang - nefes.

  son derece mantıklı açıklamalarla kurduğu fütüristik dünyalarda düşündüren ve sorgulatan bir üslupla nefis hikayeler yazan bir bilim-kurgu yazarı olan ted chiang'in -bildiğim kadarıyla- türkçeye çevrilmiş ikinci hikaye kitabı.

  ilk kitabındaki* hayatının hikayesi adlı hikaye, 2016 yapımı arrival filmine ilham veren hikayedir aynı zamanda.
  ... 10610
 • sevdiğiniz bir yazarı kırmak

  2.
  vaktinde yaptığım ve hala pişmanlığımı hafifletemediğim eylem.

  "bir kez de değil, üstelik."
  ... 10610
 • sözlük yazarlarının çizimleri

  1803.
  sözlük yazarlarının çizimleri
  8 ... 10610
 • charlie hedbonun yayınladığı erdoğan karikatürü

  23.
  mizahi açıdan pek bir değeri olmamakla birlikte varlığına sövmenin de bizi göklere çıkarmayacağı karikatür.

  çok mu rahatsız oldunuz? inanılmaz yetenekli karikatüristlerimiz var. "türkiye'de bu işler böyle olabilir" diyerek söylüyorum: verirsin el altından sipariş bir karikatür. macron'u en absürd, en aşağılayıcı pozisyonda çizer, yaratıcı da bir şaka yazar yayınlarlar. sen de cevabını böyle verirsin. hah tabii tepkilere karşı o karikatüristi de sahiplenmesini bileceksin vakti geldiğinde o ayrı.

  bürokratlarımız bir karikatüriste bizzat "piçsin! orospu çocuğusun!" diye tweet atınca sanki tepkiyi doğru şekilde ve doğru makamlarda vermiş olmuyoruz gibi geliyor bana.
  6 ... 10610
 • sözlük yazarlarının çizimleri

  1802.
  sözlük yazarlarının çizimleri
  15 ... 10610
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  8010.
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  ankara'da bir gün batımı.

  ağustos 2020.
  6 ... 10610
 • cinayetin temelindeki ana sebep

  2.
  cinayetten cinayete değişebilecek sebeptir.

  işlenen her cinayeti dönüp dolaşıp tek bir ana motivasyona bağlamak kolaya kaçmak olur kanımca.
  2 ... 10610
 • laikçi moruklardaki çıtır hatun merakı

  7.
  n ≥ 1 olmak üzere,

  "laikçi olmayan" moruklar n yaşındaki herhangi bir canlıya düşkün olduğu için o kadar da göze çarpmayan meraktır.
  ... 10610
 • inktober

  1.
  jake parker adlı çizerin 2009 yılında başlattığı çizim hareketi. adını "ink" ve "october" kelimelerinin karışımından alır.

  her yılın ekim ayında, insanları her gün mürekkepli bir kalemle çizim yapıp paylaşmaya teşvik eden bu hareketin en temel amacı süreklilik sağlamak.

  çizerlere yardımcı olması için her güne özel bir yönerge içeren "prompt list" paylaşır inktober hesabı. bildiğim kadarıyla birkaç sene öncesine kadar bunu eylülün son gününde yapıyorlardı ama artık 1 eylülde paylaşıyorlar ki insanlar eylül ayı boyunca taslak çizimlerini ayarlayıp ekimde mürekkeplendirebilsin.¹

  mürekkepli bir kalemle çizim yapıldığı sürece (ki aslında o bile şart değil ama) istenilen her ortamda çizim devam ettirilebilir, renklendirilebilir. isteyen dijital olarak bile katılabilir. "yeter ki her gün eliniz kalem tutsun" diyor jake abi.

  --------------------------

  ¹ Şahsen bu olayın inktober ruhunu bozduğunu düşünüyorum. her gün o güne özel kelime üstünde düşünmek yaratıcılık kaslarını çalıştırdığı gibi disiplini korumaya da yardımcı oluyor bence. ha son 3 yıldır katılan birisi olarak bana sorsanız "sen hiç 31 günün tamamında bir şey çizebildin mi?" diye, hayır derim.* yine de işin eğlencesi ve rahatlığı o 1 günlük sürede yatıyor bana kalırsa.
  ... 10610
 • milyonluk tazminatı reddeden jandarma uzman çavuş

  7.
  saygı duymakla birlikte biraz fazla duygusal davrandığını düşündüğüm uzman çavuş. birden fazla sebep var "keşke alsaydı o parayı" demek için.

  1) o para, üstteki entrylerde de belirtildiği gibi, alınıp tercih ettiği bir kuruma bağışlanabilirdi.

  2) hala iyi niyetle selametini düşündüğü devlette artık o paranın nereye gideceğini üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyoruz. en azından o parayı alsaydı bir yerlerde gönlü güzel bir insanın eli para görmüş olacaktı, oğlu her akşam nargile kafede 2000 lira ezen müteahhitler yerine.

  3) o gün hali vakti yerinde olsun/olmasın her aile, her zaman paraya ihtiyaç duyar. ileride bir gün zor duruma düştükleri bir durum olduğunda aile fertleri kendilerini sağlama almış olurdu. çocukları da varmış hem. bugün babasıyla haklı olarak gurur duyan bir çocuk var ortada ama ülkenin şu anki gidişatına bakılırsa bu karardan yirmi sene sonra da memnun olmaları biraz zor gibi (umarım olurlar o ayrı).
  17 ... 10610
 • times new roman 12 punto

  5.
  hıyar gibi 17 punto comic sansla ödev yapanların işlediği insanlık suçunu önlemek için getirilen, dünyanın en sıkıcı formalitelerinden birisi.

  times new roman'la bir derdim yok. seven kullansın. gelgelelim word'de kullanılabilecek garamond, gentium, libertine gibi şık ve insanı yazmaya teşvik eden güzelliklerden uzak bırakıyor bu format.

  hele bazı geri kafalı hocalar pdf bile kabul etmeyip sadece word dosyası istiyor ki latex kullanmak da mümkün olmuyor. o zaman elden giden computer modern'ler, kp fontları hakkında konuşmak bile istemiyorum.
  ... 10610
 • nudeleşmek

  1.
  çıplaklı göndergeç şeklinde türkçeleştirilebilecek ifade, kavram.
  ... 10610
 • işe yarar android uygulamaları

  79.
  (bkz: daylio)

  her gün 5 ölçekli bir sistemde o günün nasıl geçtiğini notladığınız, isterseniz de o güne dair not düştüğünüz bir takip programı.

  kendinizi kötü hissettiğiniz bir gün, oraya girip kötü puan vermek ve neden kötü geçtiğini yazmak sonradan bakıldığında güzel bir perspektif sunabiliyor. dahası, bir ay bittiğinde şöyle bir bakıp o ay ne kadar mutlu olduğunuzu ne kadar üzüldüğünüzü görüp hafızanızın oyunlarına yenilerek kendinizi üzmeyi bırakabiliyorsunuz.

  diyelim ki geçen ay çok yoğundunuz, çok kötü haberler aldınız haliyle de her güne düşük puan verdiğinizi sanıyorsunuz ama bir de bakmışsınız ki aslında o ay kadar da kötü geçmemiş. aslında kendinizi durumları olduğundan daha kötü hatırlamaya şartlandırmışsınız mesela.

  dürüstçe kullanıldığında epey faydalı bir program bence.
  ... 10610
 • sözlük erkeklerinin über ötesi fotoğrafları

  300.
  genel kalitesi bu ayardaysa instagrama da atılmaması gereken fotoğraflardır.
  1 ... 10610
 • kısa kesmek yerine gereksiz uzatmak

  4.
  özellikle malum zoom konferanslarının ve derslerin gırla olduğu şu son birkaç ay içerisinde şahsımda yüzlerce kez canlı yayını ileri sarma isteği yaratmış eylem.

  gerek bir seminerdeki konuşmacı olsun, gerek derste sorulan soruya cevap veren bir öğrenci. hiç kimse ne diyeceğini tasarlayarak konuşmuyor. bir cümleye başlıyorlar ve uzattıkça uzatıyorlar. o "laf lafı açtı valla" ifadesini yüzlerinde görebiliyorum.

  rica ediyorum fikrini dile getir ve s****r git güzel kardeşim ya.
  1 ... 10610
 • yeni şeyler getiriyorum